Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.
Nauka języków obcych nie kojarzy się już tylko ze smutną szkolną ławką, a znajomość języków obcych nie kończy się na języku angielskim. Współcześnie coraz częściej decydujemy się na naukę języków całego świata. Dlaczego wybieramy akurat TEN język?
Praktyczność na pierwszym miejscu
Wśród najczęściej nauczanych języków obcych w Polsce króluje oczywiście język angielski, który już od wielu lat nazywany jest językiem uniwersalnym, w którym możemy porozumieć się prawie na całym świecie. Wśród dorosłych popularne są także języki naszych sąsiadów – ich nauka często wynika z pracą za granicą. Jednak coraz częściej wybieramy języki narodów odległych od nas o setki, a nawet tysiące kilometrów! Skąd bierze się nasze zainteresowanie egzotyczną mową?
Atrakcyjność języka to ludzie
Z przeprowadzonych badań naukowych wynika, że często postrzegamy dany język jako atrakcyjny, ponieważ mamy pozytywne opinie na temat narodów, które tym językiem się posługują. Rosnące zainteresowanie językiem włoskim czy hiszpańskim może wypływać z faktu, że w naszej świadomości Hiszpanie i Włosi postrzegani są jako narody pełne optymizmu, zabawy i dość rozrywkowego podejścia do życia. Kraje te dość często kojarzą nam się także ze słońcem i wakacyjnym lenistwem, co również może wpływać na atrakcyjność tychże języków.
Podobna melodia i brzmienie
O gustach nie powinno się dyskutować, nie ma jednej odpowiedzi na to, które języki są bardziej lub mniej „melodyjne”. Jednak udowodniono, że często wybieramy do nauki taki język, który swoim brzmieniem przypomina nasz język ojczysty. Dodatkowo odstraszają nas te języki, w których znajdziemy trudne do wymówienia zbitki głosek, jakich nie znajdujemy w języku polskim.
Oryginalność, czyli język naszą tajną bronią
Innym czynnikiem, który wpływa na naszą decyzję związaną z nauką języka obcego jest jego oryginalność. Coraz częściej wybieramy te języki, które nie cieszą się popularnością. Z czego to wynika? Z jednej strony znajomość takiego języka może znacznie zaprocentować w przyszłości na rynku pracy, z drugiej strony mamy osobiste poczucie, że jesteśmy oryginalni i wyjątkowi.
Niezależnie od tego, jakie są nasze motywacje i gusta, zapraszamy do skorzystania z oferty kursów językowych w naszej szkole. Dzięki pasji i doświadczeniu sprawiamy, że każdy język obcy staje się atrakcyjny!