Jak w wakacje nie zapomnieć języka obcego?

Czas wakacyjny to czas relaksu, odpoczynku i ogólnego rozluźnienia. To także czas, w którym na dalszy tor odkładamy naukę i poświęcamy się swoim pasjom i przyjemnościom.
wakacje

Jak podczas dwóch słonecznych miesięcy nie zapomnieć języka obcego? Podpowiadamy kilka sprawdzonych sposobów.

Gdy wybierasz się za granicę

Jeżeli swój letni wypoczynek spędzasz za granicą, to na pewno znajdziesz wiele sposobności, aby poćwiczyć swój język obcy. W wielu zagranicznych kurortach bez problemu porozumiesz się w języku angielskim, niemieckim czy hiszpańskim. Nie mówimy tu o poważnych dyskusjach, ale o prostych zwrotach, które bez problemu wykorzystasz podczas codziennych czynności. Świetnym treningiem językowych umiejętności będzie samodzielne zamówienie obiadu w restauracji czy zapytanie o lokalne atrakcje. 

Gdy zostajesz w Polsce

Polskie miejscowości turystyczne również są doskonałym celem wakacyjnych wojaży i również tutaj można poćwiczyć język obcy. W jaki sposób? Wystarczy, że podczas wylegiwania się na plaży sięgniesz po obcojęzyczny tekst, a w deszczowy dzień posłuchasz kilku zagranicznych piosenek lub obejrzysz film w oryginale. Nawet nie zauważysz kiedy przypomnisz sobie poznane już zwroty, a nawet nauczysz się nowych słówek!

Gdy wakacyjny czas spędzasz w domu

Być może wydaje ci się, że zostając w domowym zaciszu, nie masz szans na szlifowanie języka obcego i boisz się, że wracając we wrześniu na kurs, zapomnisz wszystko, czego nauczyłeś się do tej pory. Nic bardziej mylnego! Nie musisz wyjeżdżać w dalekie kraje, aby poćwiczyć swoje umiejętności językowe. W internecie znajdziesz mnóstwo stron i aplikacji, które pomogą ci regularnie ćwiczyć, a także poznawać nowe zwroty i słowa. Jeżeli nie chcesz korzystać z typowych stron do nauki języka, ale chciałbyś pogłębić wiedzę w temacie, który cię interesuje, możesz wybrać ciekawy obcojęzyczny blog lub kanał na YouTubie. Dzięki temu połączysz przyjemne z pożytecznym.

Gdy nie masz pomysłu – półkolonie językowe

Dla naszych młodych kursantów przygotowaliśmy półkolonie językowe, na których będziemy odkrywać tajemnice mniej i bardziej odległych krajów, a przy tym ćwiczyć język angielski. Więc jeśli nie masz pomysłu na spędzenie wakacyjnego czasu, a przy okazji chcesz świetnie się bawić i poznawać świat – zapraszamy na półkolonie językowe do szkoły Master!
Dla najmłodszych dzieci (3-7 lat) mamy wakacyjny kurs Teddy Eddie on Holiday (lekcje video oraz z lektorem online). Opcja ta jest bezpiecznym i ciekawym sposobem na zorganizowanie czasu dla dzieci. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.