Język obcy i samokształcenie, czyli jak wykorzystać czas spędzony w domu?

Jak możesz wykorzystać czas spędzony w domu, aby efektywnie nauczyć się języka obcego? Sprawdź kilka naszych rad zarówno dla młodszych, jak i starszych Kursantów.
nauka-jezykow-obcych-online

W czasie epidemii dzieci się nudzą?

Siedzenie w domu czy brak kontaktu z rówieśnikami może spowodować, że zaczniemy się nudzić.

Jak wykorzystać ten czas na naukę języka obcego?

Kilka rad dla rodziców:

 1. Wspólnie ze swoim dzieckiem powtarzaj nowe słówka, które dziecko poznaje na lekcjach online. Możesz to zrobić w trakcie wykonywania codziennych obowiązków, ale także wplatać te elementy w różnego rodzaju zabawy. 
 2. Spróbuj czasami zwracać się do dziecka po angielsku zastępując proste polecenia lub pojedyncze wyrazy. Dzięki temu dziecko szybciej oswoi się z nowym słownictwem, a i ty powtórzysz sobie proste zwroty
 3. Po każdej lekcji zapytaj dziecka, co ciekawego działo się na lekcji online. Może opowiadać oczywiście po polsku, ważne, aby miało poczucie, że nauczyło się czegoś nowego, a nie tylko spędziło czas przed ekranem.
 4. Poproś dziecko, aby stało się Twoim nauczycielem. Możesz zaproponować wspólne nauczenie się jakiejś piosenki lub kilku słówek. To podbuduje Twoje dziecko i zachęci do aktywnej pracy.
 5. Zapytaj lektora lub poszukaj w internecie bajek dla dzieci w języku angielskim. Ważne, aby były krótkie i proste. Dzięki temu dziecko może przyswoić nowe słówka, nie wiedząc nawet, że się uczy!
 6. Zagraj z dziećmi w kalambury, ale pamiętaj, aby używać tych słów, które dziecko już poznało wcześniej.

Dorośli kursanci też nie próżnują - uczą się on-line i nie tylko!

Dla naszych kursantów ze starszych grup szkolnych oraz dorosłych również mamy garść rad!

 1. Znasz to: po głowie chodzi Ci jakaś piosenka, ale jedyne, co potrafisz z niej zaśpiewać to pierwsze trzy słowa z refrenu? Wykorzystaj czas spędzony w domu na to, aby zaśpiewać swój ulubiony hit w całości. Poszukaj tekstu w internecie i ćwicz wymowę (a przy okazji wokal) w każdej chwili w towarzystwie największych gwiazd!
 2. Znajdź w internecie jakiś interesujący film po angielsku i obejrzyj go. Możesz wybrać opcję z napisami po polsku lub po angielsku (dla bardziej zaawansowanych). Tym sposobem osłuchasz się z językiem, spędzisz przyjemnie czas, a pewne zwroty, które dość często będą się powtarzać - mimowolnie zapamiętasz!
 3. Jeśli nie jesteś kinomanem, ale za to relaksujesz się przy dobrym tekście, znajdź jakiś anglojęzyczny artykuł. Na początek polecamy proste teksty lub z dziedziny, z której masz opanowane słownictwo. Nieznane słówka przetłumacz i postaraj się je zapamiętać.
 4. Nauka gramatyki języka obcego może być kłopotliwa, jeżeli sięgamy do niej samodzielnie, dlatego wykorzystaj ten czas na poszerzanie słownictwa. W internecie znajdziesz mnóstwo materiałów na ten temat.
 5. Co zrozumiesz, kiedy przeczytasz „once in a blue moon”? A wiesz, że to dokładnie to samo, co polskie „raz na ruski rok”? To może być dobry moment na to, aby poszukać ciekawych idiomów i wyrażeń w języku obcym. Nawet nie wiesz, ile razy się przy tym zaśmiejesz
 6. Z jednej strony jesteś zamknięty w czterech ścianach, a z drugiej i tak wstydzisz się mówić w obcym języku? To idealny czas na poćwiczenie konwersacji w rozmowach z… samym sobą! Rozmawiaj ze sobą w języku obcym, a kiedy do perfekcji opanujesz pewne zwroty, płynność rozmowy, to w przyszłości łatwiej będzie Ci rozmawiać z innymi ludźmi

Poznaj ofertę: nauka języków obcych on-line - Opole

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.