Język polski dla obcokrajowców

Dzień dobry

polski dla obcokrajowców, Ukraińców

Na całym świecie po polsku mówi około 50 mln ludzi! Oczywiście większość z nich mieszka w Polsce, ale duże polskojęzyczne społeczności znajdziemy w wielu krajach na całym świecie. Język polski jest jednym z najtrudniejszych języków na świecie. Jednak systematyczna nauka pod okiem wykwalifikowanego lektora gwarantuje sukces .

Zapraszamy na nasze kursy językowe!

Ciekawostki:

  • Polski alfabet składa się z 32 liter. 9 z nich nie znajdziemy jednak w żadnym innym alfabecie… Są to: ą, ć, ę, ł, ń ó, ś, ż, ż. I chociaż to właśnie te „szeleszczące” litery spędzają sen z powiek obcokrajowcom, Polacy mają do nich wyraźną słabość. W 2010 roku za najpiękniejsze polskie słowo zwyciężyło… „źdźbło”.
  • Oprócz „szeleszczących” liter dodatkowym narzędziem tortur dla obcokrajowców są tzw. „dwuznaki” czyli: cz, ch, sz, rz, dz, dż i dź. Zestawiane w różnych kombinacjach tworzą łamańce językowe, takie jak: „Chrząszcz brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie”. Nie martwcie się, Polacy też mają problem, żeby to poprawnie wymówić. :)
  • Polacy uwielbiają zdrabniać słowa: kawusia z mleczkiem, herbatka z cytrynką, 2 kilo ziemniaczków, milusi koteczek… Uwaga! Ważna informacja dla początkujących studentów języka polskiego: również imiona można zdrabniać na wszelkie możliwe sposoby! Np. Ola, Olunia, Olusia, Oleńka lub Olka to wszystko zdrobnienia od imienia… Aleksandra. :)
  • Większość odwiedzających Polskę zachwyca się polską kuchnią. Któż nie słyszał o takich przysmakach, jak pierogi, czy bigos.
  • Polska słynie także z pięknej przyrody. Tylko w Polsce jest jedyna naturalna pustynia piaskowa oraz najstarsze drzewo w Europie.

Przydatne zwroty:

  • Cześć – Hi (EN) /Hola! (ES)/tchüs (D)
  • Nazywam się … - My name’s … (EN)/ Me amo.. (ESP)/Meine name ist.. (D)/
  • Jestem z .... - I’m from Britain(EN)/ Soy de españa (ES)/ Ich komme aus Deutschland (D)

Ucz się ze Szkołą Master!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.