Język włoski

Ciao!

Kursy języka włoskiego

Jest to język melodyjny, uważany za jeden z najpiękniejszych na świecie, a jednocześnie łatwy do opanowania. Językiem włoskim na świecie posługuje się ponad 100 milionów ludzi, nie tylko we Włoszech. Znajomość języka włoskiego pozwala na poznanie niezwykle bogatej kultury tego kraju, która wywarła ogromny wpływ na sztukę i kulturę innych krajów Europy. Włoski jest językiem ludzi pracujących w projektowaniu wnętrz, w modzie i grafice.

Kuchnia włoska znana jest na całym świecie, znajomość włoskiego przyda się także w podróżach kulinarnych. Zapraszamy na kursy języka włoskiego, zarówno grupowe jak i indywidualne.

Ciekawostki

  1. Piątek trzynastego nie jest pechowa dla Włocha, za to bardzo obawia się liczby 17.
  2. We Włoszech można zjeść 300 rodzajów makaronu, a pizza była na początku daniem dla najbiedniejszych.
  3. Włosi sa tak bardzo rodzinny, ze ponad połowa z nich mieszka z rodzicami nawet po ukończeniu 30. Roku życia.
  4. Ferrari to oczywiście marka ekskluzywnego samochodu, ale to także bardzo popularne nazwisko. Nosi je, co trzeci Włoch i można je porównać do Kowalskiego z Polski , czy Smitha z W. Brytanii.
  5. We włoskim jest co najmniej 15 określeń na gumę do żucia!

 

Pierwsza rozmowa – przydatne zwroty

  • Mi chiamo… - Nazywam się...
  • Come ti chiami? - Jak się nazywasz?
  • Sono polacco / polacca. - Jestem Polakiem/Polką
  • Ho venti anni - Mam 20 lat

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.