Kolonia dla dzieci

Od 15 lat organizujemy letnie wypoczynki dla dzieci, które cieszą się wspaniałą opinią zarówno uczestników, jak i rodziców.

polkolonia-zimowa-01 polkolonia-zimowa-01
81 dni 6 godzin 22 minut 0 sekund
Zapisy zakończyły się

Kolonia MASTER
w górach
7-16.07.2024 r.

polkolonia-zimowa-01 polkolonia-zimowa-01
93 dni 12 godzin 7 minut 0 sekund
Zapisy zakończyły się

Obóz MASTERCAMP
nad morzem
18-27.07.2024 r.

Zarówno kolonia jak i obóz posiadają swoje wieloletnie tradycje, niektórzy uczestnicy jeżdżą z nami na wakacje od pierwszej edycji kolonii.

Pomysł na kolonię zrodził się w 2008 roku u jednego z naszych lektorów – Luka, sympatycznego Amerykanina, który tak bardzo doceniał swoich uczniów, że chciał z nimi spędzać także wakacje oraz pokazać im jak w jego stronach dzieci spędzają wakacje. I tak w 2009 roku odbył się pierwszy wyjazd do miejscowości Mokre Kolonia.

Pewnie zastanawiacie się, jak wyglądały amerykańskie wakacje?

Śniadanie na trawie, pianki z ogniska, kukurydza z grilla, czyli klasyka. Wyprawy rowerowe, jazda konno, kręgle w Czechach i oczywiście codzienne plażowanie nad jeziorem. Były też niecodzienne rozrywki wymyślane przez Luka i panią Jolę, która do dziś jeździ na wszystkie kolonie i obozy jako kierownik, np. frisbee golf, kickball, czy kręcenie filmu pt. Shark.

Na początku było nas mało, pierwsza grupa liczyła zaledwie 12 osób, ale to właśnie dzięki niej dziś na kolonie jeździ nas o wiele więcej. Wszyscy wrócili zachwyceni, więc organizowaliśmy kolejne kolonie każdego następnego lata, ale zawsze w innym miejscu. Dzięki temu uczestnicy mogli z nami zwiedzić prawie całą Polskę.

Oczywiście na kolonii nie może zabraknąć chrztu, który oficjalnie mianuje dziecko kolonistą.

Każdy kto choć raz był na kolonii wie o czym mowa. Jest to rytuał mający na celu potwierdzenie, że dziecko jest samodzielnie i może uczestniczyć w wypoczynkach bez rodziców. Tyle teoria, ale praktyka zazwyczaj mocno przeraża osoby, które mają przejść chrzest. Dlaczego? Ponieważ zwyczaj ten to kilka bardzo nieprzyjemnych, a nawet upokarzających zadań do wykonania. Bardzo popularne jest bicie pokrzywami, jedzenie wstrętnych mikstur, czy usługiwanie starszym kolegom.

My od początku chcieliśmy, aby ten fajny i potrzebny zwyczaj kojarzył się naszym kolonistom przede wszystkim z dobrą zabawą. Przygotowane przez najstarszych uczestników zadania są zawsze konsultowane i zatwierdzane przez kadrę, tak aby były przyjemne i bezpieczne. Ważnym aspektem naszego chrztu jest pokazanie dzieciom, że są wystarczająco samodzielne i emocjonalnie dojrzałe do spędzania wakacji bez rodziców.

Nasze pierwszaki często są proszone o znalezienie swoich skarpetek wśród sterty innych rzeczy, wiążą na czas sznurówki, wykonują śmieszne ćwiczenia gimnastyczne lub taneczne. W celu sprawdzenia, czy nie marudzą podczas jedzenia muszą zjeść albo suchy kawałek chleba albo cukierek o bardzo specyficznym smaku.

Najbardziej wyczekiwaną częścią, która wyróżnia nasz kolonijny chrzest jest moment, kiedy dzieci przeprowadzają chrzest tych wychowawców, którzy pierwszy raz pełnią tę funkcję. Zawsze jest mnóstwo emocji i śmiechu. Na koniec wszyscy wspólnie się bawimy podczas wieczornej dyskoteki.

Dlaczego wakacje z Masterem?

  • Lubimy spędzać czas na świeżym powietrzu
  • Wspólnie się śmiejemy i bawimy
  • Poznajemy na nowo swoje możliwości
  • Uczymy się pracy zespołowej

Szkoła Języków Obcych Master jest licencjonowanym organizatorem wypoczynku nadzorowanym przez Marszałka Województwa Opolskiego oraz Kuratorium Oświaty w Opolu.

Dokumenty:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.