Lekcje z native speakerem

posty

Native speaker to osoba, która wychowała się w kraju, w którym obowiązującym jest język angielski. Ponadto bardzo często ma ogromną wiedzę dotyczącą życia codziennego, zwyczajów, kultury czy mentalności ludzi kraju, z którego pochodzi, a którego to języka my chcemy się nauczyć.

Lekcje z native speakerem są lepsze? 

Na to pytanie absolutnie nie ma jednej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, czego wymagamy od naszego nauczyciela, ile czasu chcemy poświęcić na opanowanie języka, jaka forma zajęć jest dla nas najbardziej optymalna.

Zaletą nauki z native speakerem bez wątpienia jest fakt, że najczęściej podczas zajęć porozumiewamy się wyłącznie w języku obcym, a to powoduje, że szybciej przełamujemy pewną barierę językową. Rozmowa z native speakerem wymaga od nas także opanowania większej ilości słów i zwrotów niż w przypadku polskiego lektora, z którym w razie problemów możemy porozumieć się po polsku.

Niewątpliwym atutem naszych native speakerów jest naturalny akcent, co przekłada się na bogatsze osłuchanie z językiem i wyuczenie się wymowy charakterystycznej dla danej odmiany języka.

Lekcje z native speakerem to także świetna okazja do poznania idiomów i zwrotów z życia codziennego, których na próżno szukać w tradycyjnych materiałach do nauki języka obcego. Jest to więc świetna okazja do poznania języka potocznego a nie tylko literackiego, co bardzo ułatwia rozmowę a przede wszystkim zrozumienie zwykłych mieszkańców kraju języka którego się uczymy.

Native speaker też może mieć swoje wady 

Zajęcia z native speakerem na pewno są ciekawym doświadczeniem oraz pozwalają na poznanie języka obcego w mniej standardowy i tradycyjny sposób. Czy jednak taka forma nauki może mieć swoje minusy?

Musimy pamiętać, że często native speakerzy nie mówią w naszym ojczystym języku lub nie opanowali go na wysokim poziomie, co powoduje, że na tego rodzaju lekcjach raczej nie ma mowy o komunikacji w języku polskim. Na przykład małe dzieci czasami czują się niekomfortowo w sytuacji kiedy nie rozumieją wszystkiego a same nie potrafią jeszcze zakomunikować w obcym języku takich sytuacji, jak np. konieczność wyjścia do toalety. 

Polski lektor czy nauczyciel z angielskim pochodzeniem? 

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na naukę z polskim lektorem czy chcesz zacząć swoją przygodę w towarzystwie native speakera, w naszej szkole znajdziesz wykwalifikowaną kadrę o bogatym doświadczeniu, nieprzeciętnych umiejętnościach i ogromnej wiedzy, która z wielkim zapałem, motywacją i serdecznością pomoże Ci w opanowaniu języka obcego!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.