Nauczyciel na medal

lekcje języka angielskiego

Świat stoi przed nami otworem, zachęca do poznawania i odkrywania, zaprasza na pełną przygód wyprawę zwaną życiem, ale w każdej podróży potrzebny jest nam przewodnik. Takim przewodnikiem dla uczniów jest nauczyciel. Po czym poznać, że jest dobry?

Do tanga trzeba dwojga

Niewątpliwie dobry przewodnik pozwala nam odbyć podróż łatwiej, szybciej i ciekawiej, jednakże to wciąż my jesteśmy odpowiedzialni za jej przebieg. Podobnie jest z nauką – tak naprawdę to my „uczymy się”, a osoba nauczyciela jest wyłącznie naszym pomocnikiem. Pamiętaj, że nawet najlepszy nauczyciel nie ma magicznych mocy ani magicznej różdżki, za pomocą których nauczy Cię na przykład języka angielskiego, potrzebna do tego będzie także Twoja ciężka praca i motywacja. Wspólnymi siłami możecie osiągnąć sukces!

Czy potrzebny mi nauczyciel języka obcego?

Zapewne na świecie jest wiele osób, które nauczyły się czegoś samodzielnie, także języka obcego. Jednak kiedy na Twojej drodze stanie kompetentny i wykształcony człowiek, czas Twojej nauki może się skrócić. Nauczyciel angielskiego podpowie Ci także, jakie metody i techniki będą dla Ciebie odpowiednie, a także udzieli wsparcia merytorycznego. Pamiętaj, że ucząc się języka wyłącznie z podręczników, przyswoisz słownictwo i suche konstrukcje gramatyczne, jednak Twój poziom języka wciąż może nie być komunikatywny.

Nasi nauczyciele

W szkole językowej Master kadrę stanowią ludzie pełni pasji i zaangażowania. Na naszych zajęciach nie ma mowy o nudzie, a co więcej – mocno wierzymy w to, że zabawa to najprzyjemniejsza forma nauki. Nasi nauczyciele stale podnoszą swoje kompetencje, aby stać się najlepszymi w swoim fachu. Jednak nasi pedagodzy to także żywiołowi, uśmiechnięci i kreatywni ludzie, dzięki czemu atmosfera na zajęciach zawsze jest radosna.

Dlaczego warto zaprosić nauczyciela w swoją językową podróż?

Po pierwsze i najważniejsze masz specjalistę na wyciągnięcie ręki, do którego możesz zgłosić się z każdym problemem i nurtującym Cię pytaniem. Lekcje języka obcego w szkole Master to także systematyczność, dzięki której szybciej zmotywujesz się do nauki i w krótszym czasie zauważysz postępy, które Twój nauczyciel na pewno doceni. Nie od dziś wiadomo, że sukcesy są motorem do działania!

Ucząc się samodzielnie na przykład języka angielskiego nie możesz być do końca pewny, czy nie popełniasz błędów. Wielokrotnie źle powtórzone słówko może narobić sporych problemów! Nauczyciele na bieżąco będą korygować Twoje błędy, a Ty będziesz mieć gwarancję odpowiedniej nauki języka obcego.

Wkuwanie słówek, rozwiązywanie zadań i zagmatwana gramatyka mogą skutecznie zniechęcić do nauki, a przecież głównie chodzi o to, by nauczyć się porozumiewać w obcym języku! Dlatego w naszej szkole stawiamy przede wszystkim na konwersacje i ćwiczenie umiejętności językowych. Idealny akcent naszych lektorów zebrał już niemało pochwał!

A więc kim jest dobry nauczyciel?

To człowiek, który oprócz odpowiedniego wykształcenia i kompetencji, posiada w sobie energię do działania, mnóstwo pasji, ogrom cierpliwości, nieustanny uśmiech oraz głowę pełną pomysłów. To ktoś, kto nie tylko płonie, ale także zapala innych!

 

Wszystkim nauczycielom z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy serdeczne życzenia wielu sukcesów w pracy zawodowej i w życiu prywatnym, niegasnącej energii i trwałego zapału, wypełniającej każdy dzień pasji, a także spełnienia wszystkich marzeń, nie tylko tych edukacyjnych!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.