Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Każdy z nas oprócz codziennych obowiązków realizuje się także w swoich pasjach. Zainteresowania każdego z nas są różne – jedni całkowicie oddają się czytaniu książek, inni kolekcjonują znaczki, a jeszcze inni chętnie eksperymentują w kuchni. Czy nasze zainteresowania mogą pomóc nam w nauce języka obcego?
Zainteresowania jako temat pierwszych rozmów
Bardzo często poznając nową osobę pada pytanie o nasze lub jej zainteresowania. To świetna droga, aby kogoś bliżej poznać, a także znaleźć wspólne cechy. Podobnie rzecz ma się z komunikacją w języku obcym. Podczas pierwszej rozmowy z całą pewnością możemy się spodziewać pytania o tym, co robimy w wolnym czasie oraz czym się interesujemy. Nawet jeżeli wydaje nam się, że nasza pasja jest prozaiczna i niewyróżniająca się niczym specjalnym, warto opowiedzieć o niej coś więcej, a do tego niezbędna nam będzie znajomość konkretnego słownictwa.
Nauka języka a zainteresowania
Nie od dziś wiadomo, że szybciej i przyjemniej uczymy się rzeczy, które nas ciekawią i intrygują. Dlatego też podczas realizowania swoich pasji, warto sięgać po języki obce. W jaki sposób? Możemy na przykład uczyć się słówek dotyczących danej dziedziny. Jeżeli interesujemy się jazdą konną, możemy podczas przejażdżki przyswajać słowa związane z tą profesją. Podczas gotowania warto nazywać produkty czy czynności w obcym języku. Poznanie i przyswojenie nowego słownictwa pozwoli nam także w późniejszym czasie na rozwijanie swoich pasji – będziemy mogli sięgać do literatury bądź filmów obcojęzycznych związanych z naszymi zainteresowaniami.
Jak się do tego zabrać?
Przede wszystkim pamiętaj – to, że interesujesz się czymś konkretnym wynika z tego, że szczególnie cię to interesuje lub sprawia ci wyjątkową przyjemność. Nauka języka obcego na podstawie Twoich zainteresowań nie powinna powodować, że zacznie ci się ona kojarzyć z czymś obowiązkowym! Nie stawiaj sobie za cel naukę języka, rób to „przy okazji”. Nawet nie zauważysz, jak przyswoisz nowe słownictwo czy frazy.
Po drugie nie zniechęcaj się! Kiedy po raz pierwszy sięgniesz po program lub artykuł w języku obcym, jest spora szansa, że niewiele z niego zrozumiesz. Niech stanie się to Twoją dodatkową motywacją! Sprawdź nieznane ci zwroty w słowniku, a następnie staraj się je przypisać do konkretnej czynności lub przedmiotu. W ten sposób naturalnie otoczysz się językiem obcym.
Gdy zainteresowania to za mało
Jeżeli pragniesz nauczyć się języka obcego lub podnieś jego poziom, ale Twoje zainteresowania nie są dla Ciebie wystarczające, sprawdź ofertę kursów językowych szkoły Master. Zapewniamy, że dzięki nam nauczysz się języka, a podczas ciekawych zajęć – kto wie – może nawet odkryjesz w sobie nową pasję!