Zdalna nauka języków obcych

Zasady bezpiecznej nauki online
zdalna-nauka-jezykow-obcych

Obecna sytuacja epidemiczna w Polsce zmusiła prawie wszystkich uczniów do przejścia na naukę zdalną. Podpowiadamy, jak w bezpieczny sposób uczyć się zdalnie, aby nie zaszkodziło to naszemu zdrowiu.

Korzystaj z przerw podczas nauki języków obcych przy komputerze

Jeśli musisz spędzić przed komputerem, telefonem czy tabletem nie kilka minut a godzin, pamiętaj, aby robić sobie przerwy. Średnio po 5 minut na każdą godzinę używania sprzętu. W czasie przerwy warto wykonać kilka ćwiczeń rozluźniających, a także zamknąć oczy.

  1. Świeże powietrze
    Rozumiemy, że obecnie wskazane jest przesiadywanie w domu i nie wychodzenie na zewnątrz, ale dopływ świeżego powietrza jest nam niezbędny do efektywnej pracy i nauki, dlatego warto wpuszczać do naszych pomieszczeń świeże powietrze chociażby poprzez uchylenie okien.  Wiosnę czuć już na każdym kroku i choć nie możemy wybiec jej naprzeciw, to przecież możemy zaprosić ją do domu!
  2. Naturalne oświetlenie podczas nauki
    Staraj się uczyć i pracować w ciągu dnia przy naturalnym świetle, wtedy nasze oczy nie są aż tak zmęczone. Ustaw monitor swojego komputera lub innego urządzenia w taki sposób, aby nie odbijał światła.
  3. Stanowisko pracy
    Zorganizuj sobie miejsce, w którym będziesz się uczyć. Najlepiej niech będzie to dobrze oświetlone biurko z wygodnym krzesłem. Pamiętaj, aby uczyć się nie tylko w wygodnej pozycji, ale także bezpiecznej dla Twojego zdrowia. 
  4. Zaplanuj sobie stałe godziny, w których będziesz się uczył, wtedy nie wypadniesz ze swojego dziennego rytmu i będziesz mógł przewidzieć czas na inne przyjemności.

Pamiętajcie, żeby nie dać się w tym wszystkim zwariować. Nie spędzajcie całego dnia przed ekranami urządzeń, spróbujcie czegoś, na co przeważnie nie mieliście czasu. Może jakieś pyszne ciasto lub majsterkowanie?

To dobry czas na to, aby odkryć w sobie talent do nauki języków obcych!


Poznaj ofertę: zdalna nauka języków obcych

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.