FAQ

Poniżej zawarliśmy często zadawane pytania dotyczące naszych kursów i nauki języków obcych wraz odpowiedziami na nie.

 

pytanie

odpowiedź

Jak się zapisać na kurs?

Miejsce w grupie można zarezerwować przy pomocy formularza na naszej stronie internetowej, zakładka kontakt lub mailowo czy telefonicznie. Zawsze jednak należy osobiście w biurze szkoły podpisać umowę.

Czy można zrezygnować w trakcie kursu?

Tak, w tygodniu próbnym (pierwszy tydzień trwania kursu) w trybie natychmiastowym, natomiast w dowolnym momencie z miesięcznym wypowiedzeniem.

Czy za miesiąc, w którym są ferie zimowe płacę całą ratę

Tak, gdyż opłata za kurs jest podzielona na równe raty, ale w miesiącu, w którym jest więcej lekcji niż średnio, nie płacimy więcej.

Dlaczego płacę co miesiąc tyle samo, chociaż jest różna liczba lekcji.

Całkowita cena kursu (30 lub 60 lekcji) została podzielona na równą liczbę rat, aby ułatwić klientom płatności. Klient kupuje cały kurs a nie pojedyncze lekcje.

Czy odliczamy za nieobecności

Nie odliczamy, ale oferujemy konsultacje w celu wyrównania zaległości.

Co to jest Masterkarta?

Jest to nasz autorski system motywacyjny polegający na tym, że kursanci kursów Masterfun zbierają punkty, np. za dobre oceny i potem wymieniają je na nagrody. Szczegółowy regulamin znajduje się w Statucie Szkoły.

Czy zabieramy dziecko ze świetlicy

Tak i odprowadzamy po zajęciach. Rodziców prosimy, aby zgłaszali w świetlicy, że dziecko w danym terminie ma kurs Master i powinno być wtedy w świetlicy.

Jak mogę się dowiedzieć, jaki materiał pojawił się na zajęciach? / Gdzie mogę sprawdzić co było przerabiane na zajęciach gdy dziecko jest nieobecne?

Szkołą Master udostępnia na stronie cemaster.pl wirtualny sekretariat, gdzie po zalogowaniu można sprawdzić, jaki materiał był realizowany na lekcji (zakładka plan zajęć).

Co to jest egzamin wewnętrzny?

Kursy standardowe w szkole Master kończą się ustnym egzaminem wewnętrznym, które są przeprowadzane na ostatniej lekcji przez lektora prowadzącego zajęcia. Ocena z egzaminu znajduje się na certyfikacie ukończenia danego poziomu. Zakres materiału znajduje się w e-sekretariacie w zakładce materiały.

Czy zajęcia prowadzone są tylko po angielsku?

Staramy się, aby już nasi najmłodsi kursanci osłuchali się z językiem angielskim. Dlatego zajęcia prowadzone są prawie wyłącznie po angielsku. Jedyne wyjątki to sprawy związane z bezpieczeństwem a w grupach szkolnym także gramatyka tłumaczona jest po polsku.

Czy zadania domowe są obowiązkowe?

W kursach egzaminacyjnych Savvy Ed Edward’s League sa obowiązkowe. W pozostałych nie są, ale za ich wykonanie uczniowie są nagradzani.

Kto będzie uczył?

Zazwyczaj staramy się, aby uczył ten sam lektor co w roku ubiegłym, ale nie zawsze jest to możliwe z powodów losowych lub organizacyjnych. Zawsze staramy się, aby byli to nauczyciele mający dobry kontakt z uczniami, profesjonalni i zaangażowani. Nasi lektorzy są regularnie szkoleni.

W jaki sposób są dobierani lektorzy uczący w danych szkołach?

Staramy się aby lektorzy każdego roku uczyli w tych samych szkołach w których mieli zajęcia wcześniej jednak nie zawsze jest to możliwe. Przypisanie lektora do szkoły zależy od planu zajęć Master jaki uda się ułożyć na dany rok szkolny oraz dyspozycyjności lektorów.

Czy jest możliwość zmiany lektora?

W ciągu roku szkolnego staramy się nie zmieniać lektorów w danych szkołach jednak taka zmiana może nastąpić z powodu zmiany dostępności lektora bądź zmiany planu zajęć Master.

W jaki sposób jest możliwy kontakt z lektorem?

Lektorzy nie mają bezpośredniego kontaktu z opiekunami uczniów.Jest to spowodowane bardzo dużą ilością grup oraz uczniów z którymi odbywają się zajęcia.  W razie problemów kontakt z opiekunami następuje przez metodyka szkoły Master.

Bezpośredni kontakt z lektorem jest możliwy po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby do sekretariatu szkoły.

Pod koniec pierwszego semestru prowadzone są konsultacje onlie z lektorami,na które obowiązują wcześniejsze zapisy.

Dlaczego zajęcia są z różnymi lektorami?

Każda szkoła ma przypisanego do niej lektora/ maksymalnie 2 lektorów. O każdej ewentualnej stałej zmianie lektora rodzice są informowani poprzez wiadomość SMS. W przypadku choroby do szkoły wysyłany jest inny lektor, który prowadzi zajęcia podczas nieobecności stałego lektora. Lektorzy prowadzący zastępstwa mogą się zmieniać w zależności od dostępności.

Czy zajęcia są odwoływane?

Odwoływanie zajęć przez szkołę Master następuje  w momencie gdy szkoła nie jest w stanie wysłać nikogo na zastępstwo za lektora prowadzącego zajęcia. Zajęcia mogą również być odwołane gdy szkoła Master zostanie poinformowana o planowanej nieobecności kursantów (np. wycieczka szkolna) jednak jedynie w przypadku, gdy nieobecność będzie dotyczyła wszystkich uczestników kursu a nie tylko jednej klasy.

Kiedy powiadomić szkołę Master o zmianach w planie dziecka/szkoły? - zmienić formę pytania

Szkoła Master nie otrzymuje informacji bezpośrednio ze szkoły dotyczącej zmian w organizacji roku oraz zaplanowanych wyjściach/wycieczkach. Każde zmiany bądź wyjścia klasowe muszą być zgłaszane bezpośrednio przez rodziców do szkoły Master.

Czy jeśli dziecko było chore, czy może przyjść do innej grupy nadrobić zajęcia?

Tak, jeśli jest taka możliwość organizacyjna oraz pokrywa się materiał na danej lekcji. W grupach przedszkolnych materiał jest tak ułożony, aby był często powtarzany, więc można go nadrobić na kolejnych lekcjach w swojej grupie. W przypadku większych zaległości proponujemy konsultacje indywidualne.

Czy powinnam/powinienem zgłaszać każdą nieobecność córki/syna?

Nie ma takiego obowiązku, ale jest wskazane, jeśli dziecko odbieramy ze świetlicy (lektor nie musi szukać dziecka)

Czy dziecko może chodzić na zajęcia z młodszą grupą jeśli ma braki w nauce? (w SP)

Na kursach organizowanych na terenie szkoły podstawowej nie ma takiej możliwości, ale w siedzibie szkoły Master jak najbardziej. Po napisaniu testu kwalifikacyjnego możemy zaproponować dziecku grupę o jak najbardziej zbliżonym poziomie językowym.

Czy na Halloween lub Dzień Misia można przyjść z koleżanką lub rodzeństwem?

Nie, są to imprezy wyłącznie dla kursantów.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.