Angielski dla dzieci - w jakim wieku rozpocząć naukę języka obcego?

angielski-dla-dzieci

Globalizacja, swoboda podróżowania czy łatwość komunikacji we współczesnym świecie sprawiły, że znajomość języka obcego jest już dzisiaj podstawowym elementem wykształcenia. Choć to język angielski uznawany jest za „uniwersalny”, niezależnie od tego, jakiego języka obcego chcesz, aby nauczyło się Twoje dziecko, zawsze pojawia się pytanie: „Czy to nie za wcześnie?”. Poniżej garść informacji o tym, w jakim wieku najlepiej rozpocząć naukę języka obcego.

Po pierwsze

Generalnie mówi się, że im wcześniej dziecko zacznie się uczyć języka obcego, tym lepiej. Jest w tym ziarno prawdy, jednak musimy pamiętać, że w swoich najmłodszych latach dziecko może uczyć się jedynie poprzez zabawę i aktywność, a nie wkuwanie na pamięć słówek. To bardzo ważne, aby oswajać dziecko z obcym językiem od najmłodszych lat, a nie zmuszać go do nauki.

Drugą kwestią jest także indywidualny rozwój dziecka.

Niestety, pomimo wielu badań, nie można ustalić magicznej granicy, po przekroczeniu której Twoje dziecko powinno zacząć uczyć się języka obcego, dlatego, że każda pociecha rozwija się w swoim indywidualnym tempie. Obserwując swojego malucha bez problemu można zauważyć moment, w którym nauka języka obcego stanie się dla niego przygodą, a nie uciążliwym obowiązkiem.

Może się zdarzyć tak, że dziecko nie ma ochoty uczestniczyć w zajęciach albo reaguje dość nerwowo na naukę języka obcego.

Wtedy najlepiej odpuścić i przeczekać. Pamiętaj, że zmuszając dziecko do nauki języka obcego, możesz sprawić, że tylko go zniechęcisz, a to może mieć poważne konsekwencje w przyszłości. Spróbuj zachęcić malucha do nauki za pomocą zabawy, codziennych rozmów czy podczas oglądania bajek lub czytania książek. Jeżeli tylko zauważysz zainteresowanie, możesz spokojnie zdecydować się na profesjonalny kurs. 

Teddy Eddie to licencjonowana metoda nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku 2 - 7 lat

Decydując się na kurs językowe dla najmłodszych w naszej szkole Master masz pewność dobrego wyboru, dlatego że staramy się przede wszystkim „zarazić” dziecko językiem, pokazać mu, że nauka to świetna zabawa, a na zajęciach panuje przyjazna atmosfera z dużą dozą humoru. Dodatkowo tematyka zajęć skupia się wokół świata znanemu dziecku, a nasza wyspecjalizowana kadra za każdym razem wymyśla nowe metody i niespodzianki dla naszych kursantów.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.